Switch to English

stomatologická klinika
dlouholetá péče s tradicí kvality

facebook

Dentální hygiena

Dentální hygienistka - Syndenta

Dentální hygiena je nedílnou součástí kvalitní zubní péče. Postupně došlo k vymezení specializovaného oboru na zdravotních školách a dentální hygienisté se stali součástí stomatologického týmu. Cílem oboru je pravidelnou preventivní péčí předcházet onemocněním zubů a dásní, případně se podílet na jejich léčbě.

Další velmi důležitý aspekt je, že jde o specialisty, kteří ušetří lékařům spoustu práce a času, který mohou věnovat odborné práci.

Jednotlivé úkony dentální hygieny jsou především:

- Preventivní kontrola zubů laserovým perem
- Motivace a instruktáž ústní hygieny
- Odstranění zubního kamene - prevence parodontózy
- Odstranění tmavého pigmentu
- Leštění zubů
- Lokální fluoridace
- Bělení zubů (laserové ordinační/domácí)
 

Na základě vyšetření Vám zubní lékař vysvětlí příčinu problému a stanoví léčebný plán. Společně s dentální hygienistkou Vám názorně ukáže, jakým způsobem je třeba danou situaci řešit.


Preventivní kontrola zubů laserovým perem


Laserové diagnostické pero používané klinikou Syndenta
Již nejsme odkázáni pouze na zrcátko či rentgenové vyšetření zubů. Dnešní moderní technologie nabízí další způsob, jenž umí nalézt zubní kaz už v době jeho vzniku. Takto nalezené kazy pak umíme léčit bez nepříjemného vrtání, injekcí a bolesti.

Motivace a instruktáž ústní hygieny


Instruktáž ústní hygieny
Vyšetříme stav Vaší současné hygieny, upozorníme na případné nedostatky. Provedeme praktický nácvik techniky čištění, výběr vhodných mezizubních kartáčků a nití, ústních vod, zubních past a dalších pomůcek.

Odstranění zubního kamene


Odstranění zubního kamene
Zubní kámen není jen estetický problém. Začátkem je nepříjemný dech, povlak na zubech, zarudlé dásně. Pokud se zubní kámen již vytvořil, je třeba ho odstranit. To je možné provést ručně - kyretami nebo za pomoci ultrazvuku. Odstranění zubního kamene musí být důkladné a je velmi šetrné pro dásně i zubní sklovinu. V naší ordinaci dále provádíme zaleštění zubů, tím chráníme sklovinu a předcházíme tak další zrychlené tvorbě zubního kamene.

Prevence parodontózy

Aby mohl zub správně pracovat, obklopuje ho soubor tkání označovaný jako závěsný aparát neboli parodont. Působením bakterií obsažených v zubním mikrobiálním povlaku vzniká chronické zánětlivé onemocnění těchto tkání - parodontitida ( laicky paradentóza, paradentosa, parodontóza).

Nejčastější příčinou jejího vzniku je nedostatečná zubní hygiena. Působením zubního plaku, který není při čištění zubů dostatečně odstraňován, dochází ke vzniku zánětu dásní - gingivitidě. Nejvíce zánětlivých změn je právě v místě kumulace zubního plaku (dásňové žlábky, mezizubní prostory, depozita zubního kamene, kazové dutiny).

Na naší klinice se zabýváme komplexní péčí týkající se tohoto onemocnění. Proto si u nás v případě jakýchkoliv potíží můžete kdykoliv sjednat konzultaci.

Odstranění tmavého pigmentu


Technologie Air Flow používaná klinikou Syndenta
Káva, čaj i cigarety mohou na zubech zanechávat nepříjemně zabarvený povlak, který způsobí, že zuby nejsou hladké a snáze se na nich udržuje plak. Pomocí technologie Air Flow (tzv. pískování) můžeme i tuto pigmentaci odstranit.

Leštění zubů

Leštění provádíme pomocí speciální profylaktické pasty, která zuby jemně čistí a vyhlazuje. Na vyleštěném povrchu zubu se hůře udržují bakterie a nečistoty.

Lokální fluoridace

Důležitá je zejména u dětí, protože dětská zubní sklovina je ke vzniku kazu výrazně náchylnější než sklovina dospělých. Dospělým doporučujeme profesionální fluoridaci v případech, kdy je u nich z různých důvodů zvýšeno riziko vzniku zubního kazu.

Bělení zubů

Bílé zuby a krásný úsměv jsou dnes jedním z předpokladů pro sebevědomý pracovní i osobní život. Bělení může být i řešením u zubů zabarvených v důsledku zevních příčin (kouření a žvýkání tabáku, některé potraviny a nápoje, špatná ústní hygiena, dezinfikující přípravky), někdy též vlivem vnitřních příčin (některá antibiotika, stárnutí zubů).

Bělení zubů v ordinaci


Ordinační bělení zubů technologií Whiteness HP
Výhodou bělení zubů na klinice Syndenta je především rychlost. Bělení zubů technologií Whiteness HP nabízí  způsob, jak vybělit zuby o několik odstínů za pouhou hodinu. Jedná se o nanesení koncentrátu peroxidu vodíku ve formě gelu na bělené zuby. Poté je gel aktivován pomocí laseru nebo UV lampy, tento postup opakujeme, dokud se zuby nevybělí.

Domácí bělení zubů


Domácí bělení zubů
Pro perfektní finální výsledek a dokonalé vybělení zubů doporučujeme po ambulantním bělení pokračovat v domácím bělení, které pacientovi zabere asi dva týdny. Lze použít na míru zhotovený průhledný nosič pro domácí bělení. Jeho aplikace je velmi jednoduchá – bělicí gel je pacientem nanesen do nosiče a pak nasazen na několik hodin na zuby. Bělení se může provádět během dne i v noci, záleží jen na typu gelu (míra koncentrace), který si k bělení po dohodě se specialistou vyberete.

Pacientům, kteří procházejí bělicí kúrou, výrazně doporučujeme omezení kouření, konzumace některých potravin a nápojů s vysokým obsahem barviv (káva, čaj, borůvky, čer. řepa), které by mohly negativně ovlivnit výsledky bělení.

Zeptejte se našich lékařů

Jméno: 
E-mail: 
   
Předmět: 
Text: 
 

Question our doctors.

Name: 
E-mail: 
   
Subject: 
Text: